Český svaz Air-hockey z. s.

Výsledky – mistrovství ČR 2023, Brno

Publikováno v st 27. prosince 2023, kategorie Mistrovství ČR.

Výsledky – mistrovství ČR 2023, Brno

Devátého prosince 2023 se konalo v orlovně v Brně-Králově Poli v pořadí již třinácté mistrovství České republiky. Pořadatelsky akci ve spolupráci s ČSAH zajišťoval klub SHL Brno, do finálového turnaje postoupilo osm nejlepších v kategoriích ženy, junioři, muži a také pět nejlepších družstev v hodnocení Českého poháru 2023.

Mezi juniory svedli o nejvyšší příčky souboj hráči SVČ Most. S bilancí 5-0-1 zvítězil Dalibor Sem a zaznamenal největší úspěch své kariéry. Hned trojice hráčů za ním dosáhlo čtyř vítězství a dvou porážek. Při shodné bodové bilanci tak rozhodoval poměr branek. Ten vyzněl nejlépe pro stříbrného Jakuba Svobodu, bronz bral Jakub Doležal.

Mezi ženami se loňská obhajoba bez jediného zaváhání povedla Ladě Semové (Lejdýs Most), ženy z Mostu tak vládnou českému Ai-hockeyi již devět let v kuse. Co víc, patřilo jim zásluhou Laury Machové (SVČ Most) a Aleny Laštůvkové (Lejdýs Most) také kompletní medailové pořadí.

O titulu mezi muži se dle papírových předpokladů rozhodovalo ve vzájemném souboji favorizované dvojice Doležal – Šustáček. Mostecký Doležal v přímém souboji domácího hráče udolal a kromě mistrovského titulu si zajistil také přímou nominaci na květnové mistrovství světa. Zmíněnou dvojici doprovodil na stupně vítězů třetí Karel Lang (Mladé pušky Most).

Čest domácích tak musel tým SHL Brno zachraňovat alespoň v soutěži družstev. Nutno dodat, že o mistrovském titulu za stavu 3:3 na zápasy a průběžného stavu 6:6 v zápase posledním rozhodla branka lídra Ladislava Šustáčka do branky rozesmutnělého a něšťastného Crazy teamu. Tak málo chybělo k totálnímu vykradení královopolské Orlovny!

Kompletní výsledky najdete v souboru MČR_2023_výsledky.

 

Přejít do archivu článků

Vyhledávání

Podporují nás

 

Kalendář událostí

červen 25.

Brno - turnaj kat. B

Orlovna Kr.Pole, Poděbradova 5/7, BRNO

od 18:30 hod., bližší informace na tel.: 724 217 139

červen 25.

Brno - družstva

Orlovna Kr.Pole, Poděbradova 5/7, BRNO

od 19:30 hod. (po turnaji jednotlivců)

Zobrazit archiv událostí

Fotogalerie

Mistrovství ČR 2023 - Brno

Mistrovství ČR 2023 - Brno

Ze dne 9. prosince 2023

Obsahuje 80 fotek

24 hodin stolního hokeje

24 hodin stolního hokeje

Ze dne 13. října 2023

Obsahuje 12 fotek

Zobrazit fotogalerii

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. RSS článků, mapa stránek a administrace.