Český svaz Air-hockey z. s.

Výsledky – mistrovství ČR 2011

Publikováno v st 14. prosince 2011, kategorie Mistrovství ČR.

Výsledky – mistrovství ČR 2011

V pořadí již páté mistrovství České republiky jednotlivců a druhé MČR družstev v air-hockeyi hostila 11.prosince 2011 kroměřížská Kuželna u Nedopilů.

Ti nejlepší z nejlepších si vyslechli úvodní slovo a pár základních pokynů od Mgr. Yvetty Bartoškové, presidentky Českého svazu air-hockey a pak už mohly započít boje o mistrovské tituly.

V ženské kategorii startovaly čtyři nejlepší hráčky, které sehrály jedenkrát vzájemné zápasy ve skupině. Ty pak určily semifinálové dvojice. Z těch postoupily do finále obhájkyně titulu Martina Machatková po výhře nad týmovou kolegyní Danielovou a Yvetta Bartošková po výhře nad Rakovou. Machatková však pro Play off seřídila mušku vskutku mistrovsky a jednoznačně si došla za obhajobou titulu. V souboji o třetí místo pak dokonala čebínský triumf Denisa Danielová.

V juniorském souboji o titul se utkalo všech osm hráčů ve společné skupině každý s každým. Systém náročný, ale mimořádně spravedlivý byl strůjcem napětí až do posledního zápasu. Po něm mohl zvednout nad hlavu největší pohár Jaromír Procházka (Neofight Brno), druhé místo obsadil senzačně Patrik Juchelka (Exmost Brno), pohár nejmenší si odvezl Michael Peter (Neofight Brno). Zde tedy Brno zaúřadovalo a obsadilo kompletní medailové pozice.

To deset mužů na startu seniorské soutěže bylo rozlosováno do dvou pětičlenných skupin. Z nich postupovali čtyři nejlepší do Play off. Tam se utkali hráči na dva vítězné zápasy. Do finále se probojoval dle očekávání vítěz letošního Českého poháru a úřadující mistr Evropy i ČR Aleš Mařa (Snipers Čebín), který měl za soupeře Martina Kučeru (Exmost Brno). Souboj to byl nesmírně vyrovnaný, rozhodovaly maličkosti a možná také to pověstné štěstí. Toho měl tentokrát více na své straně Kučera, který po zápasech 4:7, 7:6 a 7:5 udolal obhájce Mařu a připsal si třetí titul mistra ČR ve své kariéře. V souboji o třetí místo pak přehrál v dalším brněnsko-čebínském souboji Truhlář Martina Suchého a získal třetí místo.

Soutěž družstev se ukázala jako mimořádně dramatická, o vítězi rozhodla až poslední možná výměna – symbolicky mezi Kučerou a Mařou. Z titulu se však neradoval ani obhájce titulu brněnský Exmost ani favorité z Čebína. Ti oba museli dát přednost mládí v podání juniorů hrajících za Neofight Brno.

Načerpat atmosféru mistrovství ČR v air-hockeyi můžete v naší FOTOGALERII, kompletní výsledkový přehled získáte nastudováním souboru MČR_2011_výsledky.

 

Přejít do archivu článků

Vyhledávání

Kalendář událostí

duben 18.

Brno - turnaj kat. B

Orlovna Kr.Pole, Poděbradova 5/7, BRNO

od 18:30 hod., bližší informace na tel.: 724 217 139

duben 18.

Brno - družstva

Orlovna Kr.Pole, Poděbradova 5/7, BRNO

od 19:30 hod. (po turnaji jednotlivců)

květen 21.

Brno - turnaj kat. "A" (Czech Open)

Orlovna Kr.Pole, Poděbradova 5/7, BRNO

říjen 13.

Most - turnaj kat. B

SVČ Most, Albrechtická 414/1

v rámci akce 24 hodin stolního hokeje

Zobrazit archiv událostí

Fotogalerie

Pohár SVČ Most

Pohár SVČ Most

Ze dne 10. března

Obsahuje 16 fotek

Mistrovství ČR 2022 - Praha

Mistrovství ČR 2022 - Praha

Ze dne 10. prosince 2022

Obsahuje 73 fotek

Zobrazit fotogalerii

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. RSS článků, mapa stránek a administrace.