Český svaz Air-hockey z. s.

Výsledky – mistrovství ČR 2014, Most

Publikováno v čt 18. prosince 2014, kategorie Mistrovství ČR.

Výsledky – mistrovství ČR 2014, Most

Již poosmé se v České republice hrálo o mistrovské tituly v air-hockeyi. Poprvé se domácí šampionát v nejrychlejším stolním hokeji na světě hrál někde jinde než na Moravě. Hrací prostory  i pořadatelské zázemí v podobě dvou stolů DYNAMO letos nabídla 15.základní škola v Mostě.

Kategorii juniorů letos zcela ovládli Severočeši. Ti se letos s vidinou pořádání mistrovství ujali herních aktivit a kromě brněnského Martina Formana letos nikdo jiný neprošel kvalifikačním sítem. Protože však Martin na mistrovství ČR nedorazil, stal se z juniorské kategorie přebor Black Sharks Most. V něm zvítězil bez zaváhání Lukáš Doležal, v přímém souboji o druhé místo porazil Martin Laštůvka Milana Hendrycha.

Ženskou kategorii stejně jako loni zcela suverénně ovládla Denisa Andrýsková (SHL SDS Exmost Brno). I zde rozhodoval o druhém a třetím místě při rovnosti bodů vzájemný zápas. Protože v něm Denisa Danielová (AHC Snipers Čebín) zvítězila nad Michaelou Navrátilovou (AHT Hlinsko), slavila republikové stříbro. Stříbro o to cennější, že se vydala do Mostu brzy ráno sama autobusem, po tom co domluvené auto AHC Snipers ráno před MČR z dosud neznámých důvodů ani nevyjelo. Bronzová (při své první účasti) Míša Navrátilová ji pak kolegiálně vzala alespoň do Pardubic, super počin.

Poprvé v historii republikových šampionátů chyběl na stupních vítězů mezi muži Martin Kučera. Tomu vystavil STOP celkově třetí Patrik Procházka (Neofight Brno). Finále se odehrálo při neúčasti Aleše Maři mezi dvěma největšími favority. Ladislav Šustáček (SHL SDS EXMOST Brno) zvítězil poměrem 2:1 na zápasy nad stříbrným Jaromírem Procházkou (Neofight Brno).

Soutěž družstev se letos musela obejít bez borců z kroměřížské Kuželny Nedopil a překvapivě také bez Snipers Čebín. Ve finále se tak utkala dvě mostecká a dvě brněnská družstva. Již třetí titul za sebou získalo družstvo SHL SDS Exmost Brno, které v přímém souboji doslova smetlo favorizované Neofight Brno 4:0 na zápasy! V boji o bronz porazili mostečtí Black Sharks poměrem 4:2 tým Lejdýs.

Kompletní výsledky najdete v souboru MČR_2014_výsledky.

 

Přejít do archivu článků

Vyhledávání

Kalendář událostí

říjen 13.

Most - turnaj kat. B

SVČ Most, Albrechtická 414/1

v rámci akce 24 hodin stolního hokeje

listopad 11.

Most - turnaj kat. B

SVČ Most, Albrechtická 414/1

od 17:00 hod. (... po šprtcovém turnaji ČP36)

prosinec 9.

Brno - mistrovství ČR 2023

Orlovna Kr.Pole, Poděbradova 5/7, BRNO

od 10:00 hod jednotlivci, od 14:00 hod družstva

Zobrazit archiv událostí

Fotogalerie

Pohár SVČ Most

Pohár SVČ Most

Ze dne 10. března

Obsahuje 16 fotek

Mistrovství ČR 2022 - Praha

Mistrovství ČR 2022 - Praha

Ze dne 10. prosince 2022

Obsahuje 73 fotek

Zobrazit fotogalerii

Vytvořil Dominik Fiala v roce 2011. RSS článků, mapa stránek a administrace.